אם תשאלו את רוב האנשים, גברים או נשים, מכל המגזרים, מה הם באמת מחפשים בחיים, אחת התשובות הבולטות תהיה – אהבה. לא טוב היות האדם לבדו, לכן יצר לו אלוהים את האישה שתהיה לעזר כנגדו, ועד היום הרוב הגדול של האנשים מחפשים להתקבץ לזוגות ולמצוא את שאהבה נפשם.

השידוך הוא שיטה מקובלת במגזרים הדתיים, המסורתיים והחרדיים במיוחד, זאת באמצעות שימוש של אדם חיצוני, שדכן או שדכנית, על מנת למצוא את בן או בת הזוג המיוחלים ולהגיע לכדי נישואין. כיום, גם בחלק מהמגזרים הדתיים והמסורתיים, גוברת הנטייה להשתמש בשירותי אתרי היכרויות ייעודיים או להסתמך על בני משפחה או חברים, אך עדיין יש פונים אל השדכן או השדכנית ומחפשים לעבור את התהליך בצורה השמרנית והרשמית יותר.

 מהן הסיבות לפנות לשירותי שדכן או שדכנית?

תהליך השידוך מתאים קודם כל למי שמבקשים למצוא לעצמם בן או בת זוג נכונים, עמם יוכלו לייצר חיי נישואין טובים ולהקים משפחה, ולא מעוניינים להיות מוסטים ממטרתם או מונעים משיקולים של יצר או תשוקה. כל תהליך השידוך בנוי בצורה שתשים את התאוות הארציות בצד על מנת לבחון את הקשר בין שני המשתדכים על פי היסודות עליהם בנויים קשרי הנישואין – שיתוף פעולה, הערכה וכבוד הדדיים, עולם ערכים דומה ועוד.

בחלקים גדולים מהאוכלוסייה הדתית והחרדית במיוחד, נהוג מלכתחילה לפנות לתהליך של שידוך ורק כך נהוג להכיר את הבעל או את האישה לעתיד. במקרים אלו אחוז גדול מהפונים הם בכלל ההורים שמתחילים את התהליך ברגע שהבן או הבת מגיעים לפרקם ומוכנים להתחיל בצעדים הראשונים לקראת בניית משפחה משל עצמם.

בחלקים אחרים של האוכלוסייה הדתית מנסים הצעירים להכיר בדרכים אחרות, נעזרים כאמור ב’שידוכים’ של חברים או של בני משפחה, או באתרי היכרויות לאוכלוסייה הדתית, עליהם הם סומכים שיהיו רציניים וראויים. שדכנים ושדכניות רבים פוגשים צעירים שביקשו למצוא בן או בת זוג בדרך זו ולא הצליחו בכך, ופנו בעצמם לתהליך השידוך כיוון שהזמן עבר והם חוששים שלא ימצאו שידוך בגיל מבוגר.

עם הפתיחות שנוצרה במגזרים מסוימים למציאת שידוך בדרכים מודרניות או משוחררות יותר, כמו דרך אתרי היכרויות או המלצות חברים, נשארה הפנייה לשדכן כבחירה המובנת מאליה במקרים רבים בהם עלול להיות קושי – כאשר מדובר בגרוש או גרושה, אלמן או אלמנה, גבר או אישה בעלי מום מסוים או שהם כבר מבוגרים יחסית לרוב המשתדכים במגזר שלהם.

פניות לשדכנים מהעולם החילוני

ככל שהעולם החילוני הולך והופך את תהליך מציאת האהבה האמיתית לקשה וסבוך יותר, כך מוצאים עצמם יותר ויותר חילונים כמהים לחיבור אמיתי עם בן או בת זוג, ומציאת שותף או שותפה אמיתיים לחיי נישואים המבוססים על שותפות וחיבור לטווח ארוך. חילונים רבים מוצאים עצמם מייחלים למתווך חיצוני שיעזור להם למצוא את בן או בת הזוג המתאימים להם ופונים לשדכנים בתקווה שיהיו הם אלו שיביאו אותם אל מוסד הנישואים לו הם מייחלים.

חשוב לציין כי שדכנים רבים פועלים במסגרת מגזר מסוים בלבד ולא יקבלו פניות מאנשים שאינם שייכים למגזר זה, כיוון שמציאת השידוך המתאים חייבת להיות מבוססת על התאמה בין בני הזוג, התאמה שמבוססת, בין היתר, על השקפת עולם דומה, רקע זהה, ערכים משותפים וכדומה.

עוד יש לקחת בחשבון שתהליך השידוך לא נגמר בהיכרות הראשונית בלבד, אלא מלווה את המשתדכים במספר פגישות וגם אם ישנו רצון הדדי להגיע לכדי ברית הנישואין, ימשיכו שדכנים מקצועיים ללוות ולהדריך את הזוג לשם בניית תא משפחתי יציב ומאושר.

חייגו אלי 072-3943757 ורד בודגה – זוגיות אמיתית

או השאר/י פרטיך ואשמח לשוחח איתך

חייגו אלי 072-3943757 ורד בודגה – זוגיות אמיתית

או השאר/י פרטיך ואשמח לשוחח איתך